22 Temmuz 2008

MAVİ VE YEŞİLİN AŞKI

Kadırga Koyu -


Derya & Deniz Camping
PEHLİVANIN YERİ
CAMPİNG-RESTAURANT-BÜFE
Burası öyle bir yer ki... Yeşilin, mavinin kolkola girdiği, nefes almanın bir zevk , yemek yemenin mutluluk, yıldızların altında uyumanın en birinci lüks olduğu müstesna bir yer...

Restorant'ın şark köşesine oturduğunuz da etrafınıza bakınmaktan kendinizi unutabilirsiniz. Sağ tarafta Midilli adası, sol tarafta Edremit körfezi, araya kadırga koyunu saklamış sanki. Ege'ye baktığınız eşsiz bir pencere. Mavi, laciverte bakan bir mavi, yeşil, çağlanın en yeşili.

İnsanların hareketliliğine baktıkça yoruluyorsunuz, karnınız acıkıyor. Ve ne yesem diye düşünüyorsunuz, o kadar çok çeşit var ki... Becerikliliği tartışılmaz aşçımızın zengin menüsü insanın başını döndürmekte.

Gözün mavide, enfes çeşit yemekleri, doymamacasına yemek. Öyle zengin ki yemek çeşitleri şaşarsınız. Sıkı rejimde olan birisi bile eminim yemeklerin sadece görüntüsünden dolayı tadına bakmak isteyecektir. Zeytin yağlılar Ege mutfağının adına yaraşır, ağzınıza layık. Özellikle balığı, kabak çiçeği dolması ve avcı böreğini mutlaka tavsiye ederim. Yemeğinizi doymamacasına, patlayıncaya kadar yersiniz.

Kadırga Koyunun en büyük özelliği denizin mavi bayraklı olması. O kadar ki denizin dibi cam gibi. Öyle bir ayrıcalık ki burada denize girmek, içiniz son derece rahat. Çünkü temizliği hiç bir ispata yer bırakmadan gözünüzün önünde. Akşama kadar çıkmak istemezsin, keyiften.

Bir dostu ziyarettir Derya & Deniz'i ziyaret. Mavi bayraklı koyda, ayaklarımızı acıtan çakıl taşlarına aldırmadan çıplak ayak yürümeli kıyıda, yorulana kadar, yorulduğunu farkedersen tabii. Gece yıldızların altında oturmalı, geceyi dinlemelisin aracısız. Dalga sesleri mitolojik öyküleri taşır köpüklerinde. Çakıl taşlarına vuran her dalga sesi alıp götürür sizi hayal aleminizdeki gizemli rüyalara. Rüzgar okşar yüzünüzü, sevecen bir edayla, gülümsetir.

Derya & Deniz anlatılmaz, mutlaka görmek lazım. Gördüğünüzde benim anlatımımın ne kadar yetersiz kaldığını göreceksiniz.

Cazip fiyat, problemsiz konaklama, güler yüzlü ağırlama, zengin mutfak imkanıyla DERYA & DENİZ CAMPİNG sizleri beklemekte.

KADIRGA KOYU
ASSOS (BEHRAMKALE KÖYÜ)
AYVACIK/ÇANAKKALE

İrtibat telefonları
0 286 72173 93
0 286 721 70 85
0 533 744 19 47
0 535 958 36 37

Rezervasyon alınır.camping restaurant plaj çay-cafe

4 yorum:

lenders dedi ki...

Ive read this somewhere else.


lenders

derya/deniz dedi ki...

Hey lenders, but where did you read it?

birdenbirebosalan dedi ki...

hayatımda gördüğüm en dandik mekan. sakın gitmeyin pişman olursunuz

Adsız dedi ki...

hayatımda gördüğüm en saçma yer az gün kalacağınızı söylediğniz zaman günlük kişi başı 50 tl gibi bir fiyat söylüyorlar hemde çadır benden olduğu halde tam paracı bir yer